![30741967_1893510940723936_1789284552334639104_n](https://lahers.hmu.gr/wp-content/uploads/2018/04/30741967_1893510940723936_1789284552334639104_n-678x381.jpg)
Την Παρασκευή 30 Μαρτίου 2018 και ώρα 11:00-13:00 π.μ. πραγματοποιήθηκε ενημερωτική εκδήλωση με θέμα την οδική ασφάλεια και την οδηγική συμπεριφορά στο Γυμνάσιο Ασημίου. Στόχος της δράσης αυτής ήταν η ευαισθητοποίηση της σχολικής κοινότητας σε θέματα που αφορούν στις τροχαίες συγκρούσεις και τις πρώτες βοήθειες που παρέχονται στους τραυματίες. Η ενημέρωση πραγματοποιήθηκε από την κ. Παπαδακάκη Μαρία, Καθηγήτρια Εφαρμογών και Διευθύντρια του Εργαστηρίου Μελέτης Συμπεριφορών Υγείας και Οδικής Ασφάλειας του Τμήματος Κοινωνικής Εργασίας του ΤΕΙ Κρήτης και η Κοινωνική Λειτουργός κ. Κασσωτάκη Κλαίρη. Επίσης, στην εκδήλωση συμμετείχαν και οι συνεργάτες του Εργαστηρίου, καθώς και η κ. Σπανακάκη Ειρήνη-Χρυσοβαλάντω, η κ. Ηλέκτρα Δέδε, η κ. Παπαγιαννάκη Ελευθερία και η κ. Όλγα Χρηστίδη.