![Image](https://lahers.hmu.gr/wp-content/uploads/2023/05/Image-678x381.jpeg)
Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε βιωματική δράση σε μαθητές της Γ’ τάξης του 9ου Γυμνασίου Ηρακλείου με θέμα «Θέτω υγιή όρια – Μαθαίνω να λέω όχι» την Πέμπτη 11 Μαΐου 2023. Η δράση ήταν πρωτοβουλία του 9ου Γυμνασίου Ηρακλείου σε συνεργασία με το Εργαστήριο Μελέτης Συμπεριφορών Υγείας και Οδικής Ασφάλειας (LaHeRS) του Ελληνικού Μεσογειακού Πανεπιστημίου. Το συντονισμό ανέλαβε η Δρ. Άννα Μανιδάκη , εξωτερική συνεργάτιδα του Εργαστηρίου μας.
![](https://lahers.hmu.gr/wp-content/uploads/2023/05/Image_1-1024x575.jpeg)
![](https://lahers.hmu.gr/wp-content/uploads/2023/05/Image-1024x582.jpeg)