![51957947_2085345564889122_5831235294862508032_n](https://lahers.hmu.gr/wp-content/uploads/2019/02/51957947_2085345564889122_5831235294862508032_n-678x381.jpg)
Την Τρίτη 5 Φεβρουαρίου 2019, πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική επίσκεψη από το 1ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Μαρίνας Ηρακλείου στο Εργαστήριο Μελέτης Συμπεριφορών Υγείας και Οδικής Ασφάλειας του ΤΕΙ Κρήτης. Το πρόγραμμα της επίσκεψης περιελάμβανε επίσκεψη-πρακτική άσκηση στον προσομοιωτή οδήγησης.
Η ενημέρωση πραγματοποιήθηκε από τους συνεργάτες του εργαστηρίου Μάνο Βασιλάκη , Σταυρούλα Σταυροπούλου και τις φοιτήτριες Ρουμελιώτη Φιλία και Σπανακάκη Ειρήνη-Χρυσοβαλάντη.