![52422319_1130843767091970_3342822296866783232_n](https://lahers.hmu.gr/wp-content/uploads/2019/02/52422319_1130843767091970_3342822296866783232_n-678x381.jpg)
Την Δευτέρα 4 Φεβρουαρίου 2019, πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική επίσκεψη από το 12 Γυμνάσιο Ηρακλείου στο Εργαστήριο Μελέτης Συμπεριφορών Υγείας και Οδικής Ασφάλειας του ΤΕΙ Κρήτης. Το πρόγραμμα της επίσκεψης περιελάμβανε επίσκεψη-πρακτική άσκηση στον προσομοιωτή οδήγησης.
Η ενημέρωση πραγματοποιήθηκε από τους συνεργάτες του εργαστηρίου, Μαρία Παχιαδάκη και Σταυρούλα Σταυροπούλου και τις φοιτήτριες Ρουμελιώτη Φιλία και Σπανακάκη Ειρήνη-Χρυσοβαλάντη.