![](https://lahers.hmu.gr/wp-content/uploads/2023/06/Στιγμιότυπο-2023-06-20-9.07.39-μμ-41-1024x266.png)
![](https://lahers.hmu.gr/wp-content/uploads/2023/06/Region_of_Crete_logo-34.png)
Για τις ανάγκες του έργου το οποίο εντάσσεται στο πλαίσιο της «Κοινωνικής Σύμπραξης Περιφέρειας Κρήτης – Αποκεντρωμένες προμήθειες τροφίμων και βασικής υλικής συνδρομής, Διοικητικές Δαπάνες και παροχή Συνοδευτικών Μέτρων 2018–2019» και για τον προγραμματισμό των επιμέρους ενεργειών, η επιστημονικά υπεύθυνη κ. Μαρία Παπαδακάκη, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια στο Τμήμα Κοινωνικής Εργασίας του ΕΛΜΕΠΑ και Δ/ντρια του Εργαστηρίου LaHeRS, πραγματοποίησε συναντήσεις με εκπροσώπους όλων των Δήμων της Κρήτης. Στο πλαίσιο των συναντήσεων διατυπώθηκαν απόψεις, τέθηκαν προβληματισμοί και μέσα από γόνιμο διάλογο ενισχύθηκε η επιθυμία για την έναρξη μιας εποικοδομητικής συνεργασίας, στο πλαίσιο των συνοδευτικών μέτρων του προγράμματος.
Στην Περιφερειακή Ενότητα Χανίων πραγματοποιήθηκε η παρακάτω συνάντηση:
Π.Ε / Δήμος | Ημερομηνία / τόπος | Συμμετέχοντες /ουσες |
Π.Ε Χανίων διαδημοτική συνάντηση | 06.07.2020 Δημαρχείο Χανίων | Δήμος Χανίων: Αντιδήμαρχος Ζερβουδάκη Ε., Δαμηλάκη Ειρήνη. Δήμος Σφακίων: Ψαρουδάκης Σ., Πρόεδρος Δ.Σ., Μαρινάκη Ζ., Κοιν. λειτουργός Βοήθεια στο Σπίτι. Δήμος Αποκορώνου: Αντιδήμαρχος Μπενάκη Α., Ψυχολόγος Κέντρου Κοινότητας Αναστασάκη Κ., Κοιν.λειτουργός Βοήθεια στο Σπίτι Αναστασάκη Φ., Κοιν. λειτουργός Κέντρου Κοινότητας Μαργαριτάκη Κ. Δήμος Καντάνου-Σελίνου: Αναπληρώτρια Προϊσταμένη Τμήματος Κοινωνικής Μέριμνας, Ξανθουδάκη Ε. Μαστοράκη Χ. Δήμος Πλατανιά: Εντεταλμένη Σύμβουλος Κέντρου Κοινότητας, Μαραγκουδάκη Χ. Δήμος Κισσάμου: Αντιδήμαρχος Χαχλάκης Γ. Πευκιανάκη Χ., Κοιν.λειτουργός Κέντρου Κοινότητας. |
![](https://lahers.hmu.gr/wp-content/uploads/2023/06/xania.png)
![](https://lahers.hmu.gr/wp-content/uploads/2023/06/2Στιγμιότυπο-2023-06-20-9.09.20-μμ-42-1024x154.png)