![](https://lahers.hmu.gr/wp-content/uploads/2023/06/Στιγμιότυπο-2023-06-20-9.07.39-μμ-40-1024x266.png)
![](https://lahers.hmu.gr/wp-content/uploads/2023/06/Region_of_Crete_logo-33.png)
Για τις ανάγκες του έργου το οποίο εντάσσεται στο πλαίσιο της «Κοινωνικής Σύμπραξης Περιφέρειας Κρήτης – Αποκεντρωμένες προμήθειες τροφίμων και βασικής υλικής συνδρομής, Διοικητικές Δαπάνες και παροχή Συνοδευτικών Μέτρων 2018–2019» και για τον προγραμματισμό των επιμέρους ενεργειών, η επιστημονικά υπεύθυνη κ. Μαρία Παπαδακάκη, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια στο Τμήμα Κοινωνικής Εργασίας του ΕΛΜΕΠΑ και Δ/ντρια του Εργαστηρίου LaHeRS, πραγματοποίησε συναντήσεις με εκπροσώπους όλων των Δήμων της Κρήτης. Στο πλαίσιο των συναντήσεων διατυπώθηκαν απόψεις, τέθηκαν προβληματισμοί και μέσα από γόνιμο διάλογο ενισχύθηκε η επιθυμία για την έναρξη μιας εποικοδομητικής συνεργασίας, στο πλαίσιο των συνοδευτικών μέτρων του προγράμματος.
Στην Περιφερειακή Ενότητα Ρεθύμνης πραγματοποιήθηκαν οι παρακάτω συναντήσεις:
Π.Ε / Δήμος | Ημερομηνία / τόπος | Συμμετέχοντες /ουσες |
Π.Ε Ρεθύμνης Δήμος Ανωγείων | 13.07.2020 εγκαταστάσεις Εργαστηρίου LaHeRS, ΕΛΜΕΠΑ | Δήμαρχος Ανωγείων, Κεφαλογιάννης Σ., κοινωνική λειτουργός, Κοινωνική Υπηρεσία Ανωγείων Σουλτάτου Ρ. |
Π.Ε Ρεθύμνης Δήμος Ρεθύμνης | 18.07.2020 Δημαρχείο Ρεθύμνου | Αντιδήμαρχος Ρεθύμνου, Ελευθεριάδου-Γκίκα Α.. |
Π.Ε Ρεθύμνης Δήμος Αγ. Βασιλείου & Μυλοποτάμου | 18.07.2020 Ρέθυμνο | Αντιδήμαρχος Αγίου Βασιλείου, Τσουρδαλάκης Γ. Κοινωνική λειτουργός Μυλοποτάμου, κ. Βελονάκη |
Φωτογραφικό υλικό
![](https://lahers.hmu.gr/wp-content/uploads/2023/06/09.-Δήμος-Ανωγείων-1024x768.png)
![](https://lahers.hmu.gr/wp-content/uploads/2023/06/06.-Δήμος-Αγίου-Βασιλείου_Δήμος-Μυλοποτάμου-1024x768.png)
![](https://lahers.hmu.gr/wp-content/uploads/2023/06/05.-Δήμος-Ρεθύμνου-1024x768.png)
![](https://lahers.hmu.gr/wp-content/uploads/2023/06/2Στιγμιότυπο-2023-06-20-9.09.20-μμ-41-1024x154.png)