![51668705_708179432909429_45835925342650368_n](https://lahers.hmu.gr/wp-content/uploads/2019/02/51668705_708179432909429_45835925342650368_n-678x381.jpg)
Την Παρασκευή 1 Φεβρουαρίου 2019, πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική επίσκεψη από το Δημοτικό Σχολείο Μυρτιάς στο Εργαστήριο Μελέτης Συμπεριφορών Υγείας και Οδικής Ασφάλειας του ΤΕΙ Κρήτης. Το πρόγραμμα της επίσκεψης περιελάμβανε επίσκεψη-πρακτική άσκηση στον προσομοιωτή οδήγησης.
Η ενημέρωση πραγματοποιήθηκε από τους συνεργάτες του εργαστηρίου Μάνο Βασιλάκη , Μαρία Παχιαδάκη και τις φοιτήτριες Ρουμελιώτη Φιλία ,Σπανακάκη Ειρήνη-Χρυσοβαλάντη και Βαγιωνάκη Κυριακή.